Mida tähendab psühholoogiline nõustamine?

Me kõik kogeme oma igapäevaelu elades teatavaid takistusi või probleeme – need on elu sama loomulik osa nagu rõõm ja rahulolek. Enamasti suudab terve inimene inimene funktsioneerida nii, et tema jõuvarud on nii-öelda tasakaalus. Ta saab oma asjadega hakkama, kui vaja, pingutab rohkem, kui võimalik, laseb end lõdvaks jne. Vahest muutub aga elu nii keeruliseks või väheneb energia sellisel määral, et tasakaal kipub kaduma. Negatiivsed emotsioonid võtavad võimust, tekib tunne, et asjadega ei tulda enam piisavalt hästi toime. Selles olukorras võib oluliselt aidata võimalus arutada olukorda kellegagi, kes seisab toimuvast n.ö. väljapool.

Psühholoogiline nõustamine pakub: 

  • võimalust rääkida oma mõtetest ja tunnetest turvalises ja konfidentsiaalses õhkkonnas;
  • võimalust arutada oma mõtteid ja tundeid inimesega, kes on saanud vastava väljaõppe, et osata aktiivselt kuulata, kuuldut tagasi peegeldada, analüüsida, vajadusel vastanduda ning aidata leida probleemile erinevaid vaatenurki ja lahendusi.
  • toetavat raamistikku selleks loodud aja, ruumi ja terapeutilise suhte näol, milles oma teemasid lähema vaatluse alla võtta.
  • toetavat, samas neutraalset suhet, mis tugevdab eneseusku ning aitab isikliku kasvu ja muutuse suunal edasi liikuda.

Psühholoogiline nõustamine ja psühhoanalüütiline psühhoteraapia